Obklady a dlažby


    Výrobky firmy Keramika Horní Bříza

   Nabídka sortimentu zahrnuje na jedné straně glazované obkládačky a dlaždice, Příklad realizace na straně druhé pak sortiment neglazovaných obkladů a dlažeb - univerzální tažený obklad PrimaCotto.

   V nabídce glazovaných obkládaček a dlaždic jsou zejména pórovinové obkládačky pro konečnou povrchovou úpravu stěn interiérů, především koupelen, kuchyní, sociálních a zdravotních zařízení v rozměrech: 15 x 15, 20 x 15, 20 x 20, 25 x 20, 30 x 20 a 33 x 25 cm.

   Obkládačky se vyrábějí v různém barevném provedení a designu od bílých a jednobarevných až po několikabarevně zdobené, které respektují současný módní trend. Současná výrobní kolekce zahrnuje více než 150 druhů obkládaček.

   K doplňkům, které dotvářejí vzhled obkladů, patří zejména ozdobné pásky, tzv. listelyHynek L 134, vyráběné v délkách 15, 20, 25 a 33 cm, které se buď vkládají mezi obklady, nebo slouží k zakončení ploch. Kromě keramických barev se při výrobě ozdobných prvků používá také zlato, platina a metalické efekty. V nabídce nechybí ani atraktivní reliéfní vzory vytvořené vysokou vrstvou roztaveného skelného granulátu na listelách i na středovém zdobení.   Glazované keramické obkládačky a dlaždice HOB

Vyrábí se v rozměrech: 150x150   200x150    200x200   250x200   300x200   330x250

   Ukázka dlaždic HOB

Glazované obklady a dlaždice

Skupina:     
Typ:
Rozměr:
Lišta:

« Předchozí    Následující »
  Mrazuvzdorný fasádní materiál ALIT

   Fasádní materiál značky ALIT se vyrábí ve středisku v Horní Bříze řadu let a navázal na velmi kvalitní slinutý materiál s názvem SIMPLON, který byl použit jako obklad pro jeden z alpských tunelů. Mrazuvzdorný fasádní materiál ALIT
   Před dvěma roky byla dokončena modernizace výrobní linky spojená s instalací hydraulického lisu o celkovém tlaku 1000 tun. Protože se jedná o jednožárovou technologii, je tato skutečnost spolu s přípravou kvalitního granulátu pro lisování na rozprachové sušárně zárukou vynikajících vlastností tohoto výrobku.
   Jedná se o keramický obkladový povrch lisovaný za sucha s nasákavostí menší než10 %, který je vyráběn podle normy ČSN EN 178. Tím, že materiál je glazovaný a vypalovaný při teplotě téměř 1200 °C, je dána jeho velmi dobrá odolnost vůči povětrnostním vlivům a vysoká životnost.
   Základní rozměr je 250 x 65 x 8 mm, který se vyrábí v sedmi barvách včetně bílé matné.
   K dalším vlastnostem tohoto výrobku patří rovněž rozměrová přesnost, pravoúhlost a rovinnost lícních ploch, pevnost v ohybu a zejména mrazuvzdornost.
   Alit se díky svým vlastnostem velmi dobře hodí pro obklady soklů rodinných domků, obchodních a víceúčelových center a společenských prostor, je také dobrým exportním artiklem.
  Univerzální keramické obklady a dlažby PRIMACOTTO

   U dlažeb a obkladů rozhoduje o kvalitě a použití několik důležitých vlastností - rozměrová přesnost, série Terra, 295 x 295 x 10 mrazuvzdornost, pevnost, nízká nasákavost, otěruvzdornost a design (barva, struktura, dekor). Proto byla pro novou výrobu vybrána nejmodernější technologická zařízení, která jsou v Evropě k dispozici. Jednotlivé části výroby a stroje pocházejí od renomovaných firem ze SRN, Itálie a Švýcarska. PrimaCotto má jak charakteristickou cihlovou červeň italského cotto, tak i další odstíny od bílé, přes béžovou, okrovou až po hnědočervenou s tmavými přížehy.

   Obklady PrimaCotto se vyrábějí ve dvou základních rozměrech - se stranou čtverce 295 a 246 mm v tloušťkách 8, 10 a 15 mm. Ve výrobním programu jsou zařazeny také tvarovky, plochéARIZONA i prostorové schodové stupně, balkonové tvarovky, okapnice atd. Flexibilní švýcarské zařízení umožňuje řezání základních formátů na poloviny až čtvrtiny i na atypické tvary, jako jsou osmiúhelníky, lichoběžníky, výrobu čtverců 330 x 330, obdélníků 595 x 295 mm apod. Technologie výroby umožňuje u nás zatím jinak nedostupnou, tedy jedinečnou produkci obkladů "na míru". Zákazník, který bude schopen přijmout určitou množstevní kvótu, si bude moci navrhnout výrobky vlastních tvarů, s atypickými rozměry a dokonce i s individuální povrchovou úpravou.

   Mechanické, série Arktida a Indiana, osmiúhelníkfyzikální a chemické parametry předurčují keramické prvky PrimaCotto v sériích Terra, Arizona, Bahama, Sahara, Indiana, Nevada, Savana a Arktida pro použití dlažby a obklady do soukromých i veřejných interiérů a exteriérů. Hodí se na chodníky, domovní vstupy, terasy, balkony a lodžie, do zahrad, garáží, sklepů, úložních komor, vstupních hal a chodeb. V interiéru dobře poslouží v kuchyních, spížích, saunách, bazénech, v domácích tělocvičnách, ale také jako dlažba v ložnicích a obývacích pokojích nebo jejich částech. PrimaCotto je materiál vhodný do pivnic, vináren, hotelových salonků, společenských klubů a všude tam, kde má být podtržen styl prostředí. Vhodně se uplatní také v kancelářích. Jeho charakteristiky umožňují použití na venkovní obklady i jako zateplovací systém na stávající panelové i nové domy.